• Jatka kassalle
Kuvassa esiintyvä tuote saattaa poiketa tarjotusta tai sisältää ylimääräisiä tuotteita




D-Link mini-GBIC MiniTransceiver Gigabit 1000Base-SX SFP LC 550m Multimode

Tuotekoodi: 22029
Valmistajan koodi: DEM-311GT
EAN: 790069248153
Heti myymälässä : 0
Toimittajalla : 6
Toimitusaika : Arvioitu 4 - 10 ark.pv

35,90 €

Hinta 1 kpl


Korissa: 0 kpl


Toimituskulut alk: 4,90 €

1-porttinen multi mode 1000Base-SX Mini GBIC Gigabit Ethernet moduuli (550m max).

D-Link DEM-311GT 1000Base-SX SFP (LC). Fiber type: 50um (500 m) or 62.5um (220 m) multi-mode fiber 850 nm

D-Linkin SFP Gigabit Interface (mini GBIC) -muuntimet ovat lähetin-vastaanottimia. Niiden avulla Gigabit-kytkimet liitetään 10/100 Mbps Gigabit Ethernet -verkkojen SFP-paikkoihin,jolloin saadaan aikaan nopeita yhteyksiä kuituoptisen kaapelin kautta. Suuri suorituskyky mahdollistaa luotettavan lyhyen,keskipitkän ja pitkän matkan tiedonsiirron rakennuksen sisäisissä,teollisuuslaitosten,oppilaitosten,kaupunkialueiden ja laajakaistaverkoissa.

Kuituoptisissa lähetin-vastaanottimissa on standardinmukaiset LC-liitännät yhteensopivuuden takaamiseksi.

Lähetin-vastaanottimet hyödyntävät myös standardinmukaista Small Form pluggable (SFP) -tekniikkaa. Ne sopivat Gigabit-laitteen SFP (mini-GBIC) -paikkaan.

Kaikki D-Linkin SFP-lähetin-vastaanottimet tukevat ns. hot swapping -ominaisuutta. Toisin sanoen laitteen voi poistaa tai asettaa paikalleen sähkövirtaa katkaisematta. Tämä mahdollistaa sen,että laitteita voi lisätä tai poistaa verkon toiminnan häiriintymättä.

D-Link, yksi maailman suurimmista verkkotuotteitten valmistajista. Kehittää, valmistaa ja markkinoi verkkokortteja, keskittimiä ja kytkimiä - tuotteet jolla saamme aikaan paikallisverkon.


Takuuaika: 24 kk takuu

Takuutapauksissa ole yhteydessä ensisijaisesti jälleenmyyjään saadaksesi lisätietoa takuu- tai huoltokorjausvaihtoehdoista.

D-Link’s new line of Gigabit Interface Converters (GBICs) and Small Form-Factor Pluggables (SFPs) transceivers represent an industry leading combination of performance and affordability. D-Link’s new Gigabit transceivers are available in two form-factors: standard (GBIC) or (SFP)/mini-GBIC.

The DEM-311GT is a high performance 850nm multimode SFP/mini-GBIC transceiver. Supporting full duplex, Gigabit speeds on multimode fiber for distances of up to 220m/550m on 62.5µm/50µm fiber respectively. The unit features a metal housing to reduce EMI and to increase durability. The DEM-311GT is hot pluggable and is backed by a standard 3-year product warranty and free technical support.

Tuotekuvaus D-Link DEM 311GT - SFP (mini-GBIC) lähetin-vastaanotin-moduuli - Gigabit Ethernet
Laitteen tyyppi SFP (mini-GBIC) lähetin-vastaanotin-moduuli - monimuoto LC
Koko tai muoto Vaihtomoduuli
Kaapelointityyppi 1000Base-SX
Tiedonsiirtonopeus 1 Gbit/ s
Optinen aallonpituus 850 nm
Tiedonsiirtoprotokolla Gigabit Ethernet
Enimmäissiirtoetäisyys 550 m
Suunniteltu malleihin D-Link DES-3028, 3052, DWS-3024;DES 12XX, 30XX, 3250, 3350, 35XX;DGS 1024, 12XX, 3100, 32XX, 33XX;L2+ Gigabit Wireless Switch;Web Smart DES-1228, 1252, DGS-1216, 1224, 1248;xStack DES-3526, 3528, 3552, 3828, 3852, DGS-3426, 3427, 3450, 3612, 3627, 3650, DXS-3326, 3350

 

Laitteen tyyppi SFP (mini-GBIC) lähetin-vastaanotin-moduuli
Koko tai muoto Vaihtomoduuli
Verkkoyhteydet  
Liitettävyystekniikka Langallinen
Kaapelointityyppi 1000Base-SX
Tiedonsiirtoprotokolla Gigabit Ethernet
Tiedonsiirtonopeus 1 Gbit/ s
Optinen aallonpituus 850 nm
Enimmäissiirtoetäisyys 550 m
Laajennus /Kytkeytyvyys  
Liitännät 1 x Ethernet 1000Base-SX - LC multi-mode x 2
Yhteensopivat korttipaikat 1 x SFP (mini-GBIC)
Yhteensopivuustiedot  
Suunniteltu malleihin D-Link DES-3028P, DES-3052P, DWS-3024L 
D-Link DES 1210, 1226G, 3010G, 3028, 3052, 3250TG, 3350SR, 3526, 3550 
D-Link DGS 1024T, 1216T, 1224T, 1248T, 3100-24, 3100-24P, 3100-24TG, 3100-48, 3100-48P, 3200-10, 3200-16, 3224TGR, 3312SR, 3324SR, 3324SRi 
D-Link L2+ Gigabit Wireless Switch DWS-3024 
D-Link Web Smart DES-1228, DES-1252, DGS-1216T, DGS-1224T, DGS-1248T 
D-Link xStack DES-3526, DES-3528, DES-3528P, DES-3552, DES-3828, DES-3828DC, DES-3828P, DES-3852, DGS-3426, DGS-3426P, DGS-3427, DGS-3450, DGS-3612G, DGS-3627, DGS-3627G, DGS-3650, DXS-3326GSR, DXS-3350SR
Hankinnat

Saatavilla on erilaisia rahoitusvaihtoehtoja asiakkaiden tarpeisiin, sekä yrityksille, yhteisöille ja henkilöasiakkaille.

Tämän laitteen kohdalla rahoitusvaihtoehdot olisivat:
Kuluttajille
Kuluttajille saatavilla rahoitusvaihtoehtoja, Svealta, Joustolta ja Everydayltä. Tarkemmat osamaksuehdot löydät, kun teet tilauksen haluamillesi tuotteille. Jokaisessa kulutusluotossa voi olla omia kampanjoita, esim. 3 kk korotonta maksuaikaa, jolloin voit maksaa laskun kolmessa erässä, ilman lisäkustannuksia.
Leasing

Leasingrahoitus on tarkoitettu vain yhteisöille ja yrityksille. Leasingsopimuksen etuja.

  • Säästät veroissa, koska leasinghankinnat voidaan vähentää täysimääräisinä verotuksessasi.
  • Säästät käteisvaroja muihin tarpeisiin etkä ole sidottu tuotteisiin pysyvästi.
  • Oma pääoma ei kärsi suurista kertahankinnoista.
  • Voit sijoittaa hankintoihin suunnitellut rahat itse liiketoimintaan, missä ne tuottavat paremmin.
  • Tiedät jo etukäteen kiinteät kulut sopimuksen laitteista ja voit budjetoida tehokkaammin.
  • Saat takuuvarmasti nopean luottopäätöksen ja hankinta on helppoa
  • Tarjoamme joustavuutta sopimuksissa. Halutessasi voit jopa vaihtaa leasing laitteita uudempiin sopimuskauden aikana.
Samankaltaiset tuotteet
?>