10/100/1000BaseT-WDM/BiDi SM Converter 20km, Tx1310nm/Rx1550 SC, LFP
Aoa Technology Co.

10/100/1000BaseT-WDM/BiDi SM Converter 20km, Tx1310nm/Rx1550 SC, LFP

Tuotekoodi: 3515134
  • Valmistajan koodi : AOM-2100D-A20-EA

89,00 €

Hintamme sis. 24% alv
Myös rahoitus
Osamaksusopimukset noin: 14,79 €/kk, kun sopimusaika on 24 kk.
Korissa: 0 kpl

Saatavuus
Saatavuus
Hyvä
yhteensä 63 kpl
Saatavuus myymälässä Turku
0 kpl
voidaan noutaa tai lähettää välittömästi
Saatavuus Verkkokaupassa
63 kpl
toimitusaika 5-14 arkipäivää
Tilaa noutaaksesi myymälästä 14.06.2023. Keskusvarastolla varastoa.
Toimitus ja Palautuskäytännöt
Toimituskulut
Alkaen 6,90 €
Toimitusaika
arvioitu 14.06.2023
Kansainvälinen toimitus
Saatavilla
Palautuskäytännöt
14 päivää
Tilaa enemmän, halvemmat toimituskulut

Tuotteen kuvaus

  • Valmistajan koodi : AOM-2100D-A20-EA
  • Tuotteen nimi : 10/100/1000BaseT-WDM/BiDi SM Converter 20km, Tx1310nm/Rx1550 SC, LFP

AOM-2100D-A20 on metallikoteloitu LFP (Link Fall Pass)
ominaisuudella varustettu gigabitin mediamuunnin
10/100/1000Base-T Ethernet- ja 1000Base-LX
WDM/BiDi-kuituverkon (singlemode) välille. Mediamuunnin
toimii yhdellä kuidulla max 20km etäisyydellä, vastapäässä
tulee käyttää esim. muunninmallia AOM-3100D-B20.

Mediamuunnin voidaan asentaa myös AOA Technologyn
mediamuunninkehikkoon AOR-14-2-A esim. taloyhtiöiden
laajakaistatoteutuksissa.

Retailpakkauksen sisältö: mediamuunnin, ulkoinen virtalähde
sekä asennusohje (english).

Tekniset tiedot:
• Kuituportti:
- 1000Base-LX WDM/BiDi Singlemode
- Allonpituudet: Tx1310nm, Rx1550nm
- Etäisyys: 20km
- Liittin: SC (simplex)
• Kupariportti:
- 1x 10/100/1000Base-TX
- Automaattinen nopeudentunnistus
- Full-duplex / half-duplex automaattinen tunnistus
- MDI/MDI-X automaattinen kättely
- 10/100Base-T Store-and-forward
- Tukee ylipitkiä paketteja 1600 bytes (Tagged VLAN)
- Tukee Jumbo-kehyksiä 9k
- Tukee VLAN/VoIP/QoS pakettiliikennettä
- Tukee vuonohjausta ja vähentää broadcast liikennettä
• LFP-tuki
• DIP-kytkimet (asetukset)
• Merkki-LEDit
• Virtalähde: 5VDC @ 1A
• Käyttölämpötila-alue: -10...+50C
• Mitat: 94 x 70 x 26mm
• Paino: 400g
• CE-hyväksytty

Aoa Technology Co. Takuuaika: 12 kk takuu