• Tietotekniikka
    • Oheislaitteet
    • Asennus ja varaosat
    • Koti ja viihde
VALMISTAJA

PLANET

Näytä suodattimet
Nimi Hinta
Näytä tulokset:
Yhteensä 51 tuotetta.
Yhteensä 51 tuotetta.
< edellinen12
1
0
WLAN Planet Antenna 4.5 / 7dBi Omni 2.4/5GHz 2x Outdoor Omni N-Male
2359029
€ 40.10
sis. ALV
WLAN antennit
WLAN Planet Antenna 4.5 / 7dBi Omni 2.4/5GHz 2x Outdoor Omni N-Male
ANT-OM5D-KIT EAN 4711605281027

PLANET ANT-OM5D-KIT on 4.5 7dBi laadukassäänkestävä ympärisäteilevä WiFi-ulkoantenniOutdoor kitti 2.4 5GHz tukiasemille ja sovittimille N-liittimellä. Kitti sisältää kaksi...
0
Arvioitu: 5 - 10 arkipäiviä
1
0
Planet PoE IEEE802.3af 4-port Hub
30091
€ 42.20
sis. ALV
POE injektorit ja splitterit
Planet PoE IEEE802.3af 4-port Hub
POE-400 EAN 0836854032641

The IEEE 802.3af Injector Hub and equipment installationFor the places hard to find the power inlet, the POE-400 provides the easiest way to power your Ethernet devices, such as PLANET IEEE 802.3af Power over Ethernet Splitter POE-152S...
0
Arvioitu: 5 - 10 arkipäiviä
6
0
Net Switch 1000T 5P PLANET GSD-503-EU
261694
€ 43.10
sis. ALV
10/100/1000 | ei-hallittavat verkkokytkimet
Net Switch 1000T 5P PLANET GSD-503-EU
GSD-503 EAN 4711213682339

PLANET GSD-503 on metallikoteloitu pienikokoinen 5-porttinen101001000BaseT Gigabit Ethernet kytkin MDIMDIX-porteilla.Tekniset tiedot • Ethernet-portit 5x 101001000 RJ-45 • Väylänopeus 10G •...
0
Arvioitu: 5 - 10 arkipäiviä
0
0
Planet MiniGBIC SFP 1000BaseLX SM 20km Single-mode, LC
261703
€ 43.70
sis. ALV
SFP - kuituadapterit
Planet MiniGBIC SFP 1000BaseLX SM 20km Single-mode, LC
PLA#MGB-LX EAN 4711213686764

PLANET MGB-LX on 1000Base-LX SFP-moduli MiniGBIC kaikkiinSFP-standardia noudattaviin Ethernet-kytkimiin, WiFi-tukiasemiin, reitittimiin, mediamuuntimiin javerkkokortteihin.Modulin avulla SFP-paikalla varustettuun...
0
Seuraava erä: 13.10.2022
0
0
PLANET PoE IEEE802.3af Injector 10/100/100BaseT
30093
€ 45.60
sis. ALV
POE injektorit ja splitterit
PLANET PoE IEEE802.3af Injector 10/100/100BaseT
POE-152 EAN 4711213683787

The POE-152 is an IEEE 802.3af Power over Ethernet Injector which provides DC 48V over Ethernet cables. The POE-152 IEEE 802.3af Power over Ethernet Injector inserts DC Voltage into Cat.5 cable, allowing the cable between the Injector...
0
Seuraava erä: 15.10.2022
4
0
Net Switch 10/100 8P PLANET FSD-803
261689
€ 53.10
sis. ALV
10/100 | ei-hallittavat verkkokytkimet
Net Switch 10/100 8P PLANET FSD-803
FSD-803 EAN 4711213680311

PLANET FSD-803 on metallikoteloitu pienikokoinen 8-porttinen10100BaseT Fast Ethernet kytkin MDIMDIX-porteilla.Tekniset tiedot• Ethernet-portit 8x 10100 RJ-45• Puskurimuisti 448k• Väylänopeus 1.6G•...
0
Arvioitu: 5 - 10 arkipäiviä
0
0
Net Switch 10/100 16P PLANET FNSW-1601 19"
261679
€ 57.80
sis. ALV
10/100 | ei-hallittavat verkkokytkimet
Net Switch 10/100 16P PLANET FNSW-1601 19"
FNSW-1601 EAN 4711213680014

PLANET FNSW-1601 on 16-porttinen 10100BaseT Fast Ethernet19"-räkkiasennettava kytkin MDIMDIX-porteilla.Tekniset tiedot• Green Ethernet for energy saving• Comply with IEEE 802.3 10Base-T and IEEE 802.3u, 100Base-TX...
0
Seuraava erä: 15.10.2022
4
0
Net Switch 1000T 8P PLANET GSD-803
261696
€ 59.00
sis. ALV
10/100/1000 | hallittavat verkkokytkimet
Net Switch 1000T 8P PLANET GSD-803
GSD-803 EAN 4711213682407

PLANET GSD-803 on 8-porttinen 101001000BaseT Gigabit Ethernet kytkin MDIMDIX-porteilla. Pienikokoinen metallikoteloitu pöytämalli ulkoisella virtalähteellä. Tekniset tiedot • Dual...
0
Arvioitu: 5 - 10 arkipäiviä
4
0
Net Switch 1000T 8P PLANET GSD-805
261697
€ 65.00
sis. ALV
10/100/1000 | hallittavat verkkokytkimet
Net Switch 1000T 8P PLANET GSD-805
GSD-805 EAN 4711213684869

PLANET GSD-805 on metallikoteloitu 8-porttinen 101001000BaseT Ethernet kytkin MDIMDIX-porteilla. Pienikokoinen pöytämalli sisäänrakennetulla virtalähteellä, jossa mukana...
0
Arvioitu: 5 - 10 arkipäiviä
1
0
VoIP SIP-speakerphone PoE Matrix LCD, SMS
73259
€ 68.10
sis. ALV
VoIP puhelimet
VoIP SIP-speakerphone PoE Matrix LCD, SMS
VIP-255PT

0
Arvioitu: 5 - 10 arkipäiviä
2
0
Gigabit IEEE802.3at High
2350983
€ 77.40
sis. ALV
POE injektorit ja splitterit
Gigabit IEEE802.3at High
POE-161S EAN 4711213685415

Power PoE Splitter - 5V12VPLANET POE-161S on PoE-splitteri 101001000Base-Tlähiverkkoon. Se erottaa Ethernet-kaapelista PoE-jännitteenerilliselle virtaliittimelle, joka kytketään esim. WLAN-tukiaseman, IP- puhelimen...
0
Arvioitu: 5 - 10 arkipäiviä
1
0
POE+ IEEE802.3AT/BT INJECTOR 60W Single Port 10/100/1000Mbps
2350985
€ 85.40
sis. ALV
POE injektorit ja splitterit
POE+ IEEE802.3AT/BT INJECTOR 60W Single Port 10/100/1000Mbps
POE-172 EAN 4711605282062

Ultra POE Injector 60 WattsPLANET POE-172 on pienikokoinen 1-porttinen Ultra PoE-injektori, joka pystyy syötämään Ethernet-kaapelia pitkinPoE-virtaa jopa 60W. Injektorissa on sisäänrakennettuvirtalähde...
0
Arvioitu: 5 - 10 arkipäiviä
2
0
Net Switch 10/100 24P PLANET FNSW-2401 19"
261686
€ 91.30
sis. ALV
10/100 | ei-hallittavat verkkokytkimet
Net Switch 10/100 24P PLANET FNSW-2401 19"
FNSW-2401 EAN 4711213680021

24-porttinen erittäin pienikokoinen syvyyssuunnassa 10100BaseT Fast Ethernet 19"-räkkiasennettavakytkin MDIMDIX-porteilla.Tekniset tiedot- Portit 24x 10100 RJ-45- Ei tuuletinta, äänetön- Sisäinen...
0
Arvioitu: 5 - 10 arkipäiviä
3
0
Single Port 10/100/1000Mbps
2350977
€ 94.80
sis. ALV
POE injektorit ja splitterit
Single Port 10/100/1000Mbps
POE-172S EAN 4711605283168

PLANET POE-172S on Ultra PoE-splitteri 101001000Base-Tlähiverkkoon 95W virransyöttökapasiteetilla. Se erottaaEthernet-kaapelista PoEPoE-jännitteen erillisellevirtaliittimelle, joka kytketään...
0
Arvioitu: 5 - 10 arkipäiviä
36
0
5x10/100, -40...+75C Industrial Switch, IP30, Compact size
2350988
€ 103.00
sis. ALV
10/100/1000 | ei-hallittavat verkkokytkimet
5x10/100, -40...+75C Industrial Switch, IP30, Compact size
IGS-500T EAN 4711605283229

PLANET IGS-500T on pienikokoinen 5-porttinen Industrial-tason Gigabitin Ethernet-kytkin laajennetullakäyttölämpötila-alueella.Tekniset tiedot• 5x 101001000Base-TX RJ45auto MDIMDI-X• IP30...
0
Arvioitu: 5 - 10 arkipäiviä
3
0
130W 54V AC-to-DC Desktop
2534134
€ 105.00
sis. ALV
Erikoisvirtalähteet
130W 54V AC-to-DC Desktop
PWR-130-54 EAN 5704174616900

The PWR-130-54 is a 130W AC to DC power Adapter 100-240VACto 54VDC that is compatible with our wall mount switches.Input Voltage AC 100-240VACOutput Voltage DC 54VDCPower Output 130W 2.4AOperating Temperature 0...40C
0
Arvioitu: 5 - 10 arkipäiviä
2
0
PLANET IGT-815AT IP30 Compact size Industrial
2568909
€ 111.50
sis. ALV
Kuitu - UTP RJ45 mediamuuntimet
PLANET IGT-815AT IP30 Compact size Industrial
IGT-815AT EAN 4711605284363

PLANET IGT-815AT on teollisuuskäyttöön suunniteltumediamuunnin yhdellä 101001000Base-T portilla sekäyhdellä SFP-modulipaikalla 1001000.Tekniset tiedot• 1x 101001000BASE-T RJ45• 1x SFP slot,...
0
Arvioitu: 5 - 10 arkipäiviä
34
0
PLANET Wi-Fi 6 1800Mbps 802.11ax, 1800 Mbit/s, 600 Mbit/s, 1200 Mbit/s, USB Type-C, Seinässä, Valkoinen
3571062
€ 114.10
sis. ALV
WLAN - Reitittimet
PLANET Wi-Fi 6 1800Mbps 802.11ax, 1800 Mbit/s, 600 Mbit/s, 1200 Mbit/s, USB Type-C, Seinässä,...
W126709574 EAN 4711605286596

PLANET Wi-Fi 6 1800Mbps 802.11ax, 1800 Mbits, 600 Mbits, 1200 Mbits, USB Type-C, Seinässä, Valkoinen reititin
0
Arvioitu: 5 - 10 arkipäiviä
29
0
Planet VC-231 VDSL2 Converter 100Mbit/s VDSL(RJ-11)+10/100BaseT
64055
€ 125.30
sis. ALV
VDSL ADSL - Modeemit
Planet VC-231 VDSL2 Converter 100Mbit/s VDSL(RJ-11)+10/100BaseT
PLA#VC-231 EAN 4711213687242

PLANET VC-231 on VDSL2-Ethernet-muunnin, joka mahdollistaa 100Mbits symmetriset tiedonsiirtonopeudet puhelinkaapelissa. VDSL2-tekniikan käyttökohteita ovat mm. kiinteistöjen laajakaistaverkot, rakennusten ja toimipisteiden väliset...
0
Arvioitu: 5 - 10 arkipäiviä
3
0
8-PORT WALL-MOUNT SWITCH
1251205
€ 141.40
sis. ALV
10/100/1000 | hallittavat verkkokytkimet
8-PORT WALL-MOUNT SWITCH
WGS-803 EAN 4711605281126

PLANET Industrial 8-Port 101001000T, Wall-mount Switch -1060 degrees C. Tomitetaan ilman virtalähdettä.Virtalähde tilattavissa erikseen esim.Din-Rail Power Supply 24VDC 40WDin-Rail Power Supply 24VDC 60W PLANET...
0
Arvioitu: 5 - 10 arkipäiviä
7
0
Net Switch 1000T 24P PLANET GSW-2401 (19")
489719
€ 141.60
sis. ALV
10/100/1000 | hallittavat verkkokytkimet
Net Switch 1000T 24P PLANET GSW-2401 (19")
GSW-2401 EAN 4711213685811

PLANET GSW-2401 on 24-porttinen 101001000BaseT 19"- räkkiasennettava Gigabit Ethernet kytkin MDIMDIX-porteilla.Tekniset tiedot • Comply with IEEE 802.3, 10Base-T, IEEE 802.3u 100Base-TX, 802.3ab 1000Base-T...
0
Arvioitu: 5 - 10 arkipäiviä
1
0
VOIP SIP PBX + 4XISDN puhelinvaihde
2351055
€ 148.00
sis. ALV
VoIP puhelimet
VOIP SIP PBX + 4XISDN puhelinvaihde
IPX-1800N EAN 4711213683992

PLANET IPX-1800N on monipuolinen IP-pohjainen puhelinvaihdeSIP PBX, jossa on sisäänrakennettuna 4x ISDN-linjaa BRI.IPX-1800N tukee 30 alaliittymää ja 10 yhtäaikaista puhelua.Laite mahdollistaa vanhan...
0
Arvioitu: 5 - 10 arkipäiviä
1
0
POE+ IEEE802.3AT/BT SPLITTER 12/19/24VDC Single-Port 10/100/1000T
2655894
€ 149.00
sis. ALV
POE injektorit ja splitterit
POE+ IEEE802.3AT/BT SPLITTER 12/19/24VDC Single-Port 10/100/1000T
POE-173S EAN 4711605284837

PLANET POE-173S on Ultra PoE-splitteri 101001000Base-Tlähiverkkoon 95W virransyöttökapasiteetilla. Se erottaaEthernet-kaapelista PoEPoE-jännitteen erillisellevirtaliittimelle, joka kytketään esim....
0
Arvioitu: 5 - 10 arkipäiviä
8
0
VDSL2 4-port Ethernet Converter 100Mbit/s VDSL(RJ-11)+POTS+4x10/100BaseT
64056
€ 152.30
sis. ALV
VDSL ADSL - Modeemit
VDSL2 4-port Ethernet Converter 100Mbit/s VDSL(RJ-11)+POTS+4x10/100BaseT
PLA#VC-234 EAN 4711213687112

PLANET VC-234 on VDSL2-Ethernet-muunnin 4-porttisella Ethernet-kytkimellä, joka mahdollistaa 100Mbits symmetriset tiedonsiirtonopeudet puhelinkaapelissa. VDSL2-tekniikan käyttökohteita ovat...
0
Arvioitu: 5 - 10 arkipäiviä
1
0
IP-cam Dome 4M IR30m PoE IP66 2.8-12 mm H.264/265 ONVIF WDR, DNR
2478445
€ 159.00
sis. ALV
Valvontakamerat
IP-cam Dome 4M IR30m PoE IP66 2.8-12 mm H.264/265 ONVIF WDR, DNR
ICA-4460V EAN 4711605284103

PLANET ICA-4460V on ammattikäyttöön soveltuva 4 MegapikselinDome-tyyppinen IP-valvontakamera PoE-virransyöttötuellasekä vari-focal optiikalla. Kamerassa on sisäänrakennetutinfrapunavalot 20-40...
0
Arvioitu: 5 - 10 arkipäiviä
0
0
5X10/100/1000 (4X POE+) 2X GB SWITCH 120W
2655854
€ 165.20
sis. ALV
10/100/1000 | hallittavat verkkokytkimet
5X10/100/1000 (4X POE+) 2X GB SWITCH 120W
GSD-504UP EAN 4711605284868

PLANET GSD-504UP on metallikoteloitu 4-porttinen GigabitinUltra PoE-kytkin 802.3bt, jonka porteista 2x on varustettuUltra PoE ja 2x High PoE virransyöttötuella. Kytkimen PoE-virransyötön kokonaiskapasiteetti on...
0
Seuraava erä: 12.10.2022
3
0
Net Switch 1000T 16P PLANET GSW-1601 (19")
261693
€ 168.70
sis. ALV
10/100/1000 | hallittavat verkkokytkimet
Net Switch 1000T 16P PLANET GSW-1601 (19")
GSW-1601 EAN 4711213686269

PLANET GSW-1601 on 16-porttinen 101001000BaseT 19"- räkkiasennettava Gigabit Ethernet kytkin MDIMDIX-porteilla.Kytkin on äänetön, sillä se toimii ilman tuuletinta. Tekniset tiedot •...
0
Arvioitu: 5 - 10 arkipäiviä
7
0
Ultra PoE IEEE802.3bt Injector 95W
2350978
€ 185.90
sis. ALV
POE injektorit ja splitterit
Ultra PoE IEEE802.3bt Injector 95W
POE-175-95 EAN 4711605283670

802.3bt PoE Injector PLANET POE-175-95 on 1-porttinen Ultra PoE-injektori, jokapystyy syötämään Ethernet-kaapelia pitkin PoE-virtaa jopa95W. Injektorissa on sisäänrakennettu virtalähde ja se...
0
Arvioitu: 5 - 10 arkipäiviä
2
0
VDSL2 Converter 200/100Mbit/s 30a/G.vectoring VDSL(RJ-11)+1000X SFP
2511054
€ 189.00
sis. ALV
VDSL ADSL - Modeemit
VDSL2 Converter 200/100Mbit/s 30a/G.vectoring VDSL(RJ-11)+1000X SFP
VC-231GF EAN 4711605284271

PLANET VC-231GF on VDSL2-Ethernet-muunnin SFP-modulipaikalla, joka mahdollistaa uuden G.vectoringmodulaation avulla jopa 200100Mbits tiedonsiirtonopeudetpuhelinkaapelissa. SFP-modulipaikkaan voidaan asentaahaluttu Gigabitin...
0
Arvioitu: 5 - 10 arkipäiviä
2
0
VDSL2 mediamuunnin 200/100Mbit/s 30a/G.vectoring VDSL(RJ-11)+10/100/1000BaseT PoE
2422220
€ 198.30
sis. ALV
VDSL ADSL - Modeemit
VDSL2 mediamuunnin 200/100Mbit/s 30a/G.vectoring VDSL(RJ-11)+10/100/1000BaseT PoE
VC-231GP EAN 4711605283823

PLANET VC-231GP on VDSL2-Ethernet-muunnin PoE-virransyöttötuella. Laite mahdollistaa uuden G.vectoringmodulaation avulla jopa 200100Mbits tiedonsiirtonopeudellepuhelinkaapelissa. VDSL2-tekniikan käyttökohteita ovat...
0
Arvioitu: 5 - 10 arkipäiviä
2
0
PLANET IGS-510T  IP30 4x 10/100/1000BASE-T RJ45 w
2560967
€ 199.00
sis. ALV
10/100/1000 | ei-hallittavat verkkokytkimet
PLANET IGS-510T IP30 4x 10/100/1000BASE-T RJ45 w
IGS-510TF EAN 4711605284448

PLANET IGS-510T on teollisuuskäyttöön suunniteltu 5-porttinen Gigabitin Ethernet-kytkin laajennetullakäyttölämpötila-alueella ja DIN-kiskokiinnityksellä.Laitteessa on 4x 101001000 RJ-45...
0
Arvioitu: 5 - 10 arkipäiviä
4
0
ULTRA POE IEEE802.3BT INJECTOR 95W Single-Port 10/100/1000Mbps
2350984
€ 200.50
sis. ALV
POE injektorit ja splitterit
ULTRA POE IEEE802.3BT INJECTOR 95W Single-Port 10/100/1000Mbps
POE-171A-95 EAN 4711605283489

PLANET POE-171A-95 on 1-porttinen uuden 802.3bt-standardin mukainen Ultra PoE-injektori, joka pystyysyötämään Ethernet-kaapelia pitkin PoE-virtaa jopa 95W.Injektorissa on sisäänrakennettu virtalähde ja...
0
Arvioitu: 5 - 10 arkipäiviä
0
0
HDMI Extender Receiver over
2350956
€ 208.90
sis. ALV
AV over IP Kytkimet
HDMI Extender Receiver over
IHD-210PR EAN 4711605282512

IP with PoE - High DefinitionPLANET IHD-210PTIHD-210PR on laitepari, jonka avullasaadaan välitettyä HDTV-tasoista videokuvaa IP-verkonylitse. IHD-210PT on lähetinyksikkö, jonka HDMI-liittimeenkytketään...
0
Seuraava erä: 12.10.2022
0
0
IP30 Industrial 16-Port 10/100
2478449
€ 212.80
sis. ALV
10/100 | ei-hallittavat verkkokytkimet
IP30 Industrial 16-Port 10/100
ISW-1600T EAN 4711605284158

PLANET ISW-1600T on teollisuusympäristöihin suunniteltu 16-porttinen DIN-kiskoon asennettava Ethernet-kytkinlaajennetulla käyttölämpötila-alueella.Tekniset tiedot• 16x 10100BASE-TX RJ45auto...
0
Seuraava erä: 13.10.2022
1
0
8-Port 10/100/1000T 802.3at
2350994
€ 225.30
sis. ALV
10/100/1000 | hallittavat verkkokytkimet
8-Port 10/100/1000T 802.3at
GSD-1222VHP EAN 4711605283564

PoE 2-Port 101001000TPLANET GSD-1222VHP on 12-porttinen Ethernet PoE-kytkin,jossa on 8x 101001000 Ethernet-porttia PoEvirransyöttötuella,2x 101001000 kupariporttia sekä 2xSFP-modulipaikkaa kuituyhteyksille....
0
Arvioitu: 5 - 10 arkipäiviä
1
0
VPN Security Router 5x 10/100/1000T IPSec/GRE/PPTP/L2TP, SPI Firewall
2559763
€ 250.20
sis. ALV
10/100/1000 | hallittavat verkkokytkimet
VPN Security Router 5x 10/100/1000T IPSec/GRE/PPTP/L2TP, SPI Firewall
PLA#VR-100 EAN 4711605284462

PLANET VR-100 on yrityskäyttöön ja vaativaan kotikäyttöönsoveltuva tehokas VPN-palomuuri viidellä Gigabitin Ethernet-portilla. VR-100 palomuurissa on monipuolisetkuormantasaus-, reititys, QoS- ja...
0
Arvioitu: 5 - 10 arkipäiviä
Yhteensä 51 tuotetta.
< edellinen12